Üretim Hattı

HT DÜZ BOYA MAKİNA PARKURU

ADET KAPASİTE BİRİM MARKA
1 25 KG DİLMENLER
1 50 KG DİLMENLER
1 200 KG DİLMENLER
1 400 KG DİLMENLER
1 600 KG DİLMENLER
1 800 KG DİLMENLER
1 1000 KG DİLMENLER

SOĞUK DÜZ BOYA MAKİNA PARKURU (PADBATCH)

ADET KAPASİTE BİRİM MARKA
1 6000/GÜN KG ERBATECH

Reaktif boyalar ile yapılan Pad-Batch boyama işlemi tekrar üretilebilirlik sunan bir boyama yöntemidir. Pad-Batch boyama yönteminin en önemli bölümü, fular içerisinde gerçekleştirilen emprenye sürecidir.

RAM MAKİNALARI

ADET MARKA
2 SER MEKATRONİK

Ram (gergili kurutma makinaları) ramözler, kumaşların makine içerisinde enine bir şekilde iğne yada paletler tarafından kenarlarından tutturulduğu, bir çift yürüyen zincirle kumaşın hareketinin sağlandığı ve bu esnada kumaşa sıcak havanın gönderildiği kurutma makinalarıdır.

BASKI MAKİNALARI

ADET ÖZELLİK MARKA
1 ROTASYON BASKI PEGASUS
1 DİJİTAL BASKI

Rotasyon baskı, basılacak kumaş geniş bir kauçuk bant üzerinde sürekli olarak dönen baskı silindirlerinin altından geçer. Baskı patı, bir pompa ile şablon içine verilir ve rakleler yardımıyla şablondaki delik yerlerden kumaşa aktarılır.

DİJİTAL BASKI

Bu baskı çeşidi, tekstil sektörünün günümüzün hızlı, yenilikçi, dinamik, etkileşimli ve birey odaklı dünyasına ayak uydurabilmesi konusunda bir çözüm olmuş, tasarım algısına yeni bir perspektif sunmuştur. Ayrıca dijital baskı, tekstil sektöründe oldukça uzun zamandan beri, özellikle tshirt, kapşonlu gibi ürünlerin üretiminde yaygın olarak kullanılmakta olan emprime baskıdan (screenprinting) da birçok yönüyle farklılaşmaktadır.

ŞARDON MAKİNALARI

ADET MARKA
1 LAFER

Şardonlama işlemi, kumaşların içinden liflerin çekilerek kumaş yüzeyine çıkarılmasına verilen isimdir. Böylece tüylendirilmiş yüzeyli bir kumaş görünüşü oluşmaktadır.

FIRÇA MAKİNALARI

ADET MARKA
1 LAFER

TRAŞLAMA MAKİNALARI

ADET MARKA
1 VOLLENDWEİDER

Kumaş yüzeyinde bulunan lif çıkıntılarının tamamen uzaklaştırılmasını, yine kumaş yüzeyinde bulunan havların belli bir uzunlukta kesilmesini sağlayan mekanik bitim işlemidir.

KONTİNÜ YIKAMA MAKİNALARI

ADET MARKA
1 ERBATECH

Kontinu açıken yıkama makinası kostikleme teknesi , sıkma fuları , relaxsasyon, flote altı banyo gibi bölümlerden oluşabilmektedir, kapasiteye göre kabin sayısı değişkendir. Kabinler arası gerginlik kontrolleri load cell veya terazi sistemleri ile sağlanmaktadır. Bu sayede en hassas kumaşlar bile uzama problemi yaşamadan yıkanabilmektedir.

KONTİNÜ KASAR MAKİNALARI

ADET MARKA
1 ERBATECH

SANFOR MAKİNALARI

ADET MARKA
1 LAFER

Sanfora giren kumaş buhar verilerek (ya da sprey sistemi ile su verilerek) nemlendirilir, ısının blanketle çelik silindir arasındaki hız farkı ve baskının etkisiyle boydan çekmezliği sağlanır. Ardından keçe ve çelik silindir arasından geçirilerek ütü etkisi kazandırılır. Kumaş, özel sanfor arabalarına indirilerek kumaşın tekrar buruşması önlenir.

SERBEST KURUTMA MAKİNALARI

ADET MARKA
1 SANTEKS

Kumaş , kabinler içerisinde ideal formunda dalgasal hareketler ile ilerler. Düzeler vasıtasıyla, kumaş üzerinde yoğun ve hızlı bir kurutma işlemi gerçekleştirilir. Ayrıca, buharlama ve vibrasyon ünitesi vasıtasıyla kumaşa hacim kazandırılır ve uygun çekmezlik değerlerine kolaylıkla ulaşması sağlanır.

SOĞUK KASAR MAKİNALARI

ADET MARKA
1 BİANCO

Sıcaklığa hassas lycralı veya bazı özel kumaşların sıcak kasarı yapılmaz, sıcaklıktan kumaş zarar göreceği için düşük sıcaklıkta kasar işlemi yapılır. Soğuk kasar kumaş cinsine göre farklı şekillerde yapılır. Ham kumaş kasar kimyevileri ile soğuk banyoda (25-30 °C) işleme tabi tutulur ve haşıl sökümü için belli süre bekleme istasyonunda bekletilir.

YAŞ AÇMA MAKİNALARI

ADET MARKA
1 DİLMENLER

Terbiye dairesinde işlem görmüş örgü kumaşlar fiziksel olarak bozulmalara uğrar. Bu bozulmaları gidermek için yaş açma makineleri kullanılır. Yaş açma makinesinden geçen kumaşlar doğal formunu kazanır.

GAZE MAKİNALARI

ADET MARKA
1 BİANCO

Yakma işlemi ile kumaş yüzeyindeki havlar ( lif uçları, tüycük vb. ) yakılarak kumaş yüzeyinin daha düzgün hale gelmesi sağlanır. Bunun boyama ve baskı esnasında olabilecek hatalar açısından önemi büyüktür. Yüzeyi düzgün olmayan, yakma işlemi yapılmamış ya da düzgün yakma yapılmamış kumaşlarda boyama ve baskı hataları meydana gelmektedir.

TÜP KESME MAKİNALARI

ADET MARKA
1 DİLMENLER

Örgü halindeki tüp kumaşların May kontrol çizgisinden düzgün bir şekilde kesilerek açık ene dönüştürülmesi işlemidir.

KALİTE KONTROL MAKİNALARI

ADET MARKA
2 GÜVEN ÇELİK

Kumaş kalite kontrolü operatörlerce manuel olarak yapılmaktadır. Operatör dakikada 8– 20 metre arasındaki bir hızla hareket eden ışıklı bir pano üzerinde kumaşın kalite denetimini gerçekleştirmekte; herhangi bir hatayı yakaladığı anda kumaşı hareket ettiren motoru durdurarak, hatanın kumaş üzerindeki yerini işaretlemekte ve motoru tekrar çalıştırmaktadır.

HAM KUMAŞ AÇMA MAKİNALARI

ADET MARKA
3 GÜVEN ÇELİK

ÖRME MAKİNALARI

ADET ADET
16 PİLOTELLİ
2 MAYER